Prognoza pogody na 14 września


Prognoza pogody na 14 września

WP | dodane 2017-09-13 (16:10) 1 godzinę i 20 minut temuWPW czwartek prawie w całej Polsce powieje silny i porywisty wiatr. Dodatkowo nad przeważający obszar kraju napłynie chłodniejsza masa powietrza pochodzenia polarnego. Na słoneczną aurę będą mogli liczyć tylko mieszkańcy południowo-wschodnich krańców Polski. 14 września pogoda prawie w całej Polsce będzie się zmieniać jak w kalejdoskopie. W ciągu dnia na zachodzie i północy kraju, a po południu już na przeważającym obszarze Polski musimy liczyć się ze zmienną aurą. Lokalnie możliwe są przelotne opady deszczu. Jeszcze przed wieczorem na południu, wschodzie i północnym zachodzie może zagrzmieć. Pogodnie będzie tylko na południu Lubelszczyzny, na wschodzie Małopolski i na Podkarpaciu. Do południa słońce pokaże się na krótko w południowej, centralnej i wschodniej Polsce.

Synoptycy ostrzegają

W ciągu dnia w całym kraju nadal powieje silny i porywisty, ale powoli słabnący wiatr. W porywach może on osiągać do 75 km/h. Na Bałtyku sztorm. Pamiętajmy, że wiatr obniżał nam będzie temperaturę odczuwalną.

Duża różnica temperatur

W ciągu dnia termometry wskażą od 16 stopni na zachodzie i północny kraju do 23 stopni Celsjusza w centrum, na wschodzie i południu Polski. Najcieplej będzie w pasie od Krakowa i Tarnowa po Sandomierz i Tarnobrzeg - tam odnotujemy nawet 26 stopni.

oprac. Adam Hrynkiewicz


Polub WP Pogoda na Facebooku


tak 0 50%


nie 0 50%