Peleryna Kaczyńskiego zainspirowała Ziobrę. Minister zamawia 500 sztuk


Peleryna Kaczyńskiego zainspirowała Ziobrę. Minister zamawia 500 sztuk
Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie po raz pierwszy staje się trendsetterem. Po tym jak w czasie swojego urlopu pozował na zdjęciu w biało-czerwonej pelerynie przeciwdeszczowej, minister sprawiedliwości także postanowił takie zamówić. Jego resort już ogłosił przetarg na 500 sztuk.
Resort chce kupić 500 sztuk. Mają mieć rozmiar uniwersalny dla dorosłych i kaptur. Ale zamiast napisu "Polska" logo zarządzanego przez Ziobrę ministerstwa sprawiedliwości. Do tego logo programu funduszy norweskich, z których finansowany jest program operacyjny resortu: "Budowanie potencjału instytucjonalnego i współpraca w obszarze wymiaru sprawiedliwości".

Poza przeciwdeszczowymi pelerynami ministerstwo sprawiedliwości zamawia także 500 sztuk pluszowych reniferów, 250 ściereczek do okularów oraz po 500 zestawów kredek i szybkoschnących ręczników. Zbigniew Ziobro stawia też na ekologię. Zamówienie obejmuje 500 sztuk ekologicznych notesów w zestawie z długopisem. Artykuły promujące ministerstwo sprawiedliwości mają być ozdobione elementami polskiej i norweskiej sztuki ludowej.

Zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego w przeciwdeszczowej pelerynie było hitem internetu. W rozmowie z Wirtualna Polską producent peleryn przyznał, że popiera prezesa PiS, a jego produkt jest w 100 proc. polski.